Java: Nesne Yönelimli Programlama
Pusula Yayıncılık
Bu kitabı henüz oylamadınız

Java Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şey Bu Kitapla Elinizin Altında   Java: Nesne Yönelimli Programlama kitabı, nesne yönelimli programlamanın temellerini, Java programlama dili ile beraber öğretmek için hazırlanmıştır. Bu amaçla öncelikli olarak, Java programlama dili okuyucuya anlatılmaktadır. Ardından, Java ile nesne yönelimli programlama yapabilmek için gereken altyapı, örneklerle sağlanmıştır. Konu anlatımı eşliğinde, uygulaması yapılabilecek çok sayıda örnek Java uygulama alıştırmaları verilmiştir. Örnek uygulamaların hepsi çalıştırılabilir durumda olup, konuları pekiştirmeyi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu kitap en başta Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, mühendisliğin çeşitli bölümleri ile diğer teknik bölümler, Yüksekokullar ve Teknik Liseler olmak üzere, birçok bölümde eğitim gören ve yazılım sektöründe çalışacaklar için bir başvuru kaynağı olması amacıyla yazılmıştır.

Java Çalışma Çevresi Temel Veri Türleri Değişken Bildirimi Aritmetik Operatörler If ve Switch Yapısı Döngü Oluşturma İfadeleri Dallanma İfadeleri Yöntemler Diziler Dizilerin Length Özelliğinin Kullanımı Dizilerden Veri Kopyalama Nesne Yönelimli Programlama Kavramları Nesne Yönelimli Programlamanın Faydaları Sınıf Sınıf Tasarımı İç içe Sınıflar Nesne Kavramı Sınıflardan Nesne Oluşturulması Yapıcı Kapsülleme Nesnelerin Argüman Olarak İletilmesi Netbeans ile Uygulamaların Yazılıp Çalıştırılması Kalıtım Kavramı Kalıtım Uygulaması Arayüz Kavramı Paketler Grafik Uygulamaları Swing Aracı

Tür: Bilişim - Elektronik ,  Programlama
Sayfa sayısı: 306